دکوراسیونرنگ و رزین و نانو

چطور رنگ مناسب را برای خانه بخریم؟

نقاشی یکی از محبوب ترین پروژه های تغییر دکوراسیون برای صاحب خانه ها است. یک پوشش ساده رنگ می تواند یک اتاق خسته کننده را به فضایی ایده آل تبدیل کند. با این حال، لازم نیست تمام وقت خود را صرف فکر کردن در مورد رنگ کنید، نوع رنگ هم به همان اندازه مهم است و می تواند عاملی اساسی در طول عمر رنگ جدید خانه شما باشد. از رنگ های لاتکس و رنگ روغن تا رنگ پلاستیک و… ، همه چیز را که لازم است قبل از شروع به نقاشی بدانید در مجله شیروونی، برای شما قراردادیم.

رنگ از چه چیزی ساخته شده است؟

رنگ ترکیبی از چهار ماده اساسی است: رنگدانه ها، رزین ها، حلال ها و مواد افزودنی. رنگدانه، رنگ است، رزین اتصال دهنده ی چسب است و حلال هم آن را تماما مایع و تبخیر می کند. افزودنی ها هم ویژگی های عملکردی خاص خود مانند خواص ضد قارچ را ایجاد می کنند.

البته رنگ های ارزان دارای درصد بالایی از حلال ها در هر حجم نسبت به گزینه های گران تر هستند و در نتیجه می توانند تا 50٪ کمتر رنگدانه و رزین داشته باشند. این به این معنی است که اکثر آنچه که شما برای دیوارهای خود اعمال می کنید، حلال است که بعدا تبخیر می شود و مقدار کمی رنگدانه را باقی می گذارد. برای جلوگیری از این، همیشه مطمئن شوید که رنگ شما دارای حداقل 45 درصد رنگدانه و رزین در هر حجم است تا از این طریق در وقت و هزینه تان صرفه جویی کرده باشید.

این مطلب هم حتما بخوانید!  بهترین رنگ برای سقف چه رنگی است؟

رنگ های بر پایه ی آب

رنگ های بر پایه ی آب به عنوان لاتکس شناخته شده است و شایع ترین نوع رنگ برای استفاده در منزل است. این رنگ سریع خشک شده و با صابون و آب تمیز می شود و عملکردی عالی دارد. رنگ لاتکس در رنج متنوعی از رنگ ها موجود است و می توانید از این رنگ ها تقریبا در هر جای خانه تان استفاده کنید.

رنگ های بر پایه ی روغن

رنگ روغن همچنین به عنوان alkyds شناخته شده است، این رنگ ها به طور معمول برای مناطق با رطوبت بالا مانند حمام و آشپزخانه ها به کار می روند. این رنگ ها زمان خشک شدن طولانی تری به نسبت رنگ لاتکس دارند. با این حال، آلکید ها معمولا گران تر از رنگ لاتکس هستند و می توانند هنگام خشک شدن بویی قوی داشته باشند و معمولا حاوی ترکیبات آلی فرار (VOCs) بیشتری هستند، بنابراین این رنگ ها خیلی دوستدار محیط زیست نیستند.

دیدگاهتان را بنویسید