دیوارپوش و کفپوش

بهترین روش تمیز کردن کفپوش های آجری

یکی از مواردی که در مورد کفپوش های آجری وجود دارد این است که برای اینکه همیشه در بهترین شکل خود باشند، باید مراقبت های زیادی انجام دهید. شما باید به صورت مداوم زمین را جاروبرقی بکشید و با طی های میکروفایبر تمیز کنید تا گرد و غبار را از سطح زمین پاک کنید. البته برای هر نوع کفپوش دیگر هم باید این کار ها را انجام دهید ولی در این نوشتار می خواهیم بهترین روش برای تمیز کردن کفپوش های آجری را به شما آموزش دهیم.

تمیز کردن هفتگی کفپوش های آجری

یکی از اقداماتی که می توانید برای تمیز کردن کفپوش آجری انجام دهید، تمیز کردن آن با جاروبرقی و یا طی خشک است، از این طریق ذرات گرد و غبار از روی زمین پاک می شوند و سطح کاملا تمیز می شود. از پاک کننده های طبیعی زیر هم می توانید استفاده کنید:

– یک قسمت سرکه و ترکیب آن با 10 الی 15 قسمت آب

– 2 قاشق غذاخوری بوراکس در ترکیب با 1 گالن آب

– 1 تا 2 قاشق غذاخوری جوش شیرین در ترکیب با 1 گالن آب

– هر گونه محصول تجاری تمیز کننده برای سنگ طبیعی و سطح آجری

بعد از اینکه یکی از پاک کننده های بالا را به انتخاب خودتان درست کردید، طی را در این مخلوط غوطه ور کنید و بعد از مخلوط بیرون آورده و آن را آنقدر بچلانید که فقط رطوبت بسیار ملایمی روی آن باقی بماند. معمولا طی های میکروفایبر بهتر از طی های اسفنجی روی سطوح آجری عمل می کنند. بعد از اینکه روی زمین را طی کشیدید، شاید دوست داشته باشید از یک حوله ی نرم و یا یک تکه پارچه برای کاملا خشک کردن زمین و به خصوص گروت ها استفاده کنید. این کار از به وجود آمدن لکه ها پیشگیری می کند.

این مطلب هم حتما بخوانید!  روش نصب کاشی و سرامیک روی سطوح مختلف

چه عواملی باعث آلودگی کفپوش آجری می شود

وقتی که کفپوش های آجری به تازگی نصب می شوند، به ظاهر گرد و غبار خاصی روی سطح آجرها را فرا گرفته است. معمولا دلیل این گرد و غبار استفاده از اسیدی است که برای پاک کردن آجر ها روی سطح آن ها استفاده می شود. اگر بعد از نصب کفپوش های آجری، این اسید از روی سطح پاک نشود، آثار آن روی خط های گروت باقی می ماند و باعث به وجود آمدن آثار گرد و غبار می شود. تمیز کردن این اسید از روی گروت هم به سادگی کشیدن یک اسفنج طی با نم کم روی کفپوش هاست تا آثار گرد و غبار را به کلی از روی آن ها از بین ببرد.

اگر بخواهید سطوح آجری بیرونی را تمیز کنید باید از روش های دیگری برای این کار استفاده کنید. گاهی مجبورید از پاک کننده های اسیدی تجاری استفاده کنید و یا از پاک کننده های بر پایه ی سولفات.برای اطلاعات بیشتر مقالات مجله شیروونی را مطالعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید