رنگ و رزین و نانو

بهترین رنگ برای سقف چه رنگی است؟

تا به حال به رنگ سقف خانه فکر کرده اید؟ این قسمت از خانه به نسبت قسمت های دیگر نیاز به تکرار رنگ کمتری دارد. با این حال برای رنگ آمیزی این قسمت هم باید انواع رنگ را بشناسید و بدانید که چه رنگی برای کدام بخش مناسب تر و بهتر است.

ویسکوزیته ی بالاتر، ریزش کمتر

یکی از ویژگی هایی که در موقع خرید رنگ سقف باید به آن دقت کنید، ویسکوزیته است. در واقع رنگی که برای سقف استفاده می شود باید ویسکوزیته ی بالا داشته باشد به این معنی که میزان چسبندگی آن زیاد باشد و هر چه این ویژگی بیشتر باشد، به این معناست که می توانید با خیال راحت سقف را رنگ کنید و انتظار چکیدن رنگ کمتری از سقف داشته باشید. در ضمن برای سقف از رنگ پلاستیک استفاده می شود.

در حالت کلی این ویسکوزیته ی بالا را در رنگ های سقف بیشتر از رنگ های دیواری پیدا خواهید کرد. یکی از ویژگی رنگ های ضخیم این است که توانایی پنهان کردن و به عبارتی پوشش بیشتری به نسبت بقیه رنگ ها دارند. سقف ها در حمام هایی که تهویه ی مطلوب ندارند دچار ایجاد نقاط و لکه های قهوه ای می شوند. پس قبل از شروع به رنگ آمیزی اول باید فکری به حال تهویه ی حمام کنید. بعد از اینکه مشکل تهویه ی حمام را برطرف کردید، می توانید شروع به برداشتن نقاط و لکه های قهوه ای و کرم رنگ کنید.

آیا سقف همیشه باید سفید و صاف باشد؟

وقتی به سقف بعضی از خانه ها نگاه می کنیم و حتی نمونه کار دکوراتورها را می بینیم، می بینیم که بیشتر آن ها علاقه به استفاده از هر رنگی به جز سفید برای سقف دارند. در بعضی مواقع می بینیم که آن ها حتی برای رنگ آمیزی سقف از رنگ های تیره استفاده کردند با وجود اینکه شاید دیوارها رنگ روشن دارند.

این مطلب هم حتما بخوانید!  چطور رنگ مناسب را برای خانه بخریم؟

با این حال وقتی به بیشتر خانه ها نگاه می کنیم می بینیم که آن ها از رنگ سفید و یا رنگ های نزدیک به سفید استفاده کرده اند. البته که این موضوع را نباید نشانه ی عدم خلاقیت دانست چراکه سقف را می توان به «آسمان» تشبیه کرد که رنگ سیاه و تیره برای آن به منزله ی نقطه ی «توقف» است. در واقع هیچ رنگی به اندازه ی رنگ سفید نمی تواند چشم ها را دچار فریب کند چرا که باعث می شود تا انسان ناخودآگاه حس بزرگ بودن فضا را داشته باشد.

خرید رنگ سقف یک خرید عاقلانه و منطقی است دقت کنید که در هنگام خرید رنگ سقف، رنگی را خریداری کنید که مخصوص سقف است و چسبندگی زیادی دارد. در ضمن پیشنهاد می کنیم رنگ آمیزی را با رولر انجام دهید تا اسپری چرا که اسپری میزان چسبندگی آن را کمتر می کند. برای آشنایی بیشتر با انواع رنگ ها به سایر مقالات شیروونی مراجعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید