آسانسور و پله برقیتاسیسات-گرمایش-سرمایش

آسانسور شیشه ای

امروزه آسانسور های متنوعی وجود دارد. آسانسور شیشه ای یکی از زیباترین نوع آسانسور از نظر طراحان است. این آسانسور ها به دلیل زیبایی امکان تنوع در طراحی را برای طراحان زیاد می کند.
در حال حاضر شیشه های نشکن باعث شده تمام محدودیت های آسانسورهای شیشه ای از بین روند و دنیای جدیدی در طراحی آسانسور شیشه ای به وجود آید.

انواع آسانسور شیشه ای

آسانسور شیشه ای کششی
آسانسور شیشه ای هیدرولیکی
نوع آسانسور وابسته به مقدار فضایی است که آسانسور قرار است نصب شود.

شیشه آسانسورهای شیشه ای از نوعی شیشه نشکن و مقاوم است که به آن شیشه لمینت می گویند. این نوع شیشه همان شیشه جلوی ماشین ها و شیشه نمای ساختمان ها است.
آسانسورهای شیشه ای گرد می توانند به عنوان آسانسور پانورامیک، آسانسور برای قایق های تفریحی و یا ویلاها و همچنین بالابر های بیرونی استفاده شوند.


کابین آسانسور شیشه ای

این آسانسورها بالاترین هماهنگی را با اجزای محیط اطراف خود دارند و از نظر تک تک جزئیات می توانند با عناصر داخلی ساختمان و محیط پیرامون خود هماهنگ شوند و یک ترکیب کامل و بی نظیر را به وجود بیاورند.

امروزه آسانسورهای شیشه ای یا پاناروما در بسیاری از سازه های مدرن مانند مراکز اداری ، مراکز تجاری ، مراکز خرید ، مجتمع های مسکونی ، برج ها ، هتل ها و رستوران های لوکس به چشم می خورند.
آسانسورهای پانوراما و شیشه ای توسط کنترل فشار هوا در یک محفظه که آسانسور بر روی آن قرار گرفته ، بالا و پایین می رود . به کمک قوانین ساده فیزیک ، اختلاف فشار هوا درقسمت بالا و پایین کابین آسانسور خلا باعث حرکت کابین توسط هوا می شود . پمپ ها یا توربین های خلا ، کابین آسانسور را بالا برده و سپس خارج شدن آهسته فشار هوا باعث پایین آوردن کابین می شود .

این مطلب هم حتما بخوانید!  چگونه از آسانسور در حال سقوط جان سالم به در ببریم؟

ارتفاع شاید برای همه جذاب و خوشایند نباشد اما امنیت کابین آسانسور شیشه ای در آسانسورها به قدری بالاست که شخص می تواند با خیال راحت در هر ارتفاعی از مناظر محیط اطراف خود لذت ببرد و با بالاترین درجه ی امنیت به مقصد مورد نظر خود برسد و این معجزه ی شیشه هاست.

اجزای تشکیل دهنده کلیدی یک آسانسور :

یک یا چند کابین فلزی که بالا و پایین میروند.
اهرمهایی که حرکت این کابین ها را به تعادل میرسانند.
موتور الکتریکی که کابین ها را بالا و پایین می برد و دارای یک سیستم برای متوقف کردن آنها است.
یک سیستم با کابل های فلزی محکم و قرقره های بالابر که بین کابین ها و موتورها متصل شده است.
سیستم های امنیتی برای محافظت از مسافران، درصورتی که کابل ها پاره شوند.

دیدگاهتان را بنویسید