دکوراسیونمحصولات دکوراتیو

انواع قرنیز

یکی از مواردی که در طراحی داخلی دکوراسیون مورد اهمیت است و تاثیر زیادی در زیبایی دکوراسیون منزل دارد. قرنیز ها انواع مختلفی دارند و می توانند کاربردی نیز باشند. انتخاب با شما است که با توجه به رنگ و سبک فضای می توانید قرنیز مورد نظر را انتخاب کنید.

انتخاب رنگ قرنیز

یکی از نکته های مهم در انتخاب قرنیز رنگ آن می باشد بهتر است هنگام انتخاب رنگ قرنیز رنگ کف فضای مورد نظر را در نظر بگیرید و اگر رنگ کف شما پارکت و لمینیت است سعی کنید قرنیز خود را رنگ تیره تر انتخاب کنید.
اگر منزل و یا محیط کار شما کوچک است وسقف فضای شما کوتاه است بهتر است از قرنیز های 7 تا 9 سانتیمتر انتخاب کنید ولی اگر سقف محل مورد نظر شما بلند است بهترین انتخاب برای قرنیز 12 تا 15 سانتیمتر می باشد.
شما می توانید قرنیز ها را با کابینت و یا درب ها ست کنید که این خود زیبایی و جلوه بیشتری به محیط می دهد و قرنیزها بیشتر به چشم می آید.

قرنیز مقاوم در برابر رطوبت

یکی از عواملی که در انتخاب قرنیز بسیار مهم است مقاوم بودن در برابر رطوبت است که از گذشته از عوامل اساسی قرنیز به شمار می آید. رطوبت از دیرباز دیوار ها را تهدید می کرده و قرنیز از این اتفاق جلوگیری می کند. یک سری از قرنیزها در برابر رطوبت مقاوم تر هستند.

قرنیز از نظر جنس به چند دسته تقسیم می شود

قرنیز سنگی

اگر شما یک قرنیز با محکم می خواهید که زیبایی نیز همراه داشته باشد قرنیز سنگی انتخاب خوبی است الیته باید شما از این قرنیز در فضایی استفاده کنید که کف آن نیز سنگ باشد تا یک یک دستی و هماهنگی ایجاد شود.

این مطلب هم حتما بخوانید!  انواع کفپوش بتنی یا واش بتن


قرنیز سرامیکی

این قرنیز هم در برابر ضربه بسیار مقاوم است و شما می توانید برای فضاهایی که کف آن سنگ و سرامیک است استفاده کنید. قرنیز سرامیکی وزن زیادی دارد و نسبت به قرنیز های دیگر گرانتر است.

قرنیز ام دی اف

قرنیز ام دی اف قرنیزی است با صرفه اقتصادی بالا و تنوع بیشتری نسبت به قرنیز سنگی و سرامیکی دارد.

قرنیز پلی استایرن

یکی از انواع پی وی سی است که طرفداران خود را دارد و چون تنوع زیادی دارد بیشتر خریداران را بعه سمت خود می کشاند.

دیدگاهتان را بنویسید