سنگ ساختمانیمصالح ساختمانی

از سنگ تراورتن در چه مکان هایی استفاده می شود؟

سنگ تراورتن

سنگ تراورتن، یک نوع سنگ طبیعی است که به دلیل داشتن ظاهر زیبا و تنوع رنگ، مورد علاقه بسیاری از مردم قرار گرفته است. مهم نیست که طرح، مدل خانه و اتاق های شما چگونه باشد، در هر صورت می توانید از تراورتن برای آنها استفاده کنید، زیرا می توان آنها را به هر شکل یا اندازه ای که مورد نیاز باشد برش داد. به همین علت است که سنگ تراورتن برای ساختمان های مسکونی و تجاری به کار می رود. برخی از کاربردهای سنگ تراورتن را در زیر ذکر خواهیم کرد.

استفاده در فضاهای داخلی خانه های مسکونی:

حمام

کاشی های تراورتن با ظاهر چشمگیری که دارند، حمام شما را بسیار شیک می کنند. شما می توانید از سنگ تراورتن به روش ها و در جاهای مختلفی استفاده کنید، برای مثال به عنوان کاشی های دیوار و کف، کاشی کاری حمام های مجلل و حتی برای سنگ کاری دیوار پشت سینک های ظرفشویی، روشویی ها و یا دوش های نصب شده روی دیوار. سنگ تراورتن می تواند برای زیبا و مجلل کردن حمام های مینیمال و مدرن و دادن جلوه ای بینظیر به دیوارهای شیشه ای این حمام ها به کار رود.

اتاق نشیمن

یک اتاق نشیمن سنگ کاری شده توسط تراورتن پولیش داده شده، بسیار زیبا و راحت به نظر می رسد جایی که در آن اعضای خانواده می توانند لحظات خوبی را با یکدیگر سپری کنند.

کاربرد سنگ تراورتن در ساخت شومینه

شما می توانید با استفاده از این سنگ های مقاوم در برابر حرارت شومینه ای با ظاهری خیره کننده داشته باشید. سنگ تراورتن با دارا بودن سطحی ناهموار و زیبا می تواند ظاهری کاملا روستیک به شومینه شما دهد.

این مطلب هم حتما بخوانید!  آشنایی کامل با ساندویچ پانل، مصالح ساختمانی مدرن

راهرو ورودی

 

سنگ تراورتنی که در کف راهروهای ورودی خانه ها و ساختمان ها نصب می شود می تواند ظاهری باشکوه و در عین حال ساده و شیک به فضا ببخشد.

آشپزخانه

استفاده از سنگ تراورتن در آشپزخانه ها، ظاهری شگفت انگیز به آن می دهد. این سنگ ها در کف، دیوارها، کانتر آشپزخانه و یا سنگ کاری دیوارهای آن به کار می روند. ابتدا باید در نظر بگیرید که قصد دارید آشپزخانه شما چگونه ظاهری داشته باشد. به عنوان مثال برای داشتن مدلی شیک می توانید تراورتن خاکستری نصب کنید و یا برای داشتن ظاهری روستیک از سنگ های تراورتن با رنگ های خنثی استفاده کنید.

استفاده از سنگ تراورتن در فضاهای باز خانه ها

ایوان

سنگ های تراورتن جذاب و خوش نما هستند و به دلیل داشتن سایه رنگ های طبیعی که دارند، به راحتی با هر نوع فضا و محیطی ترکیب می شوند. تراورتن می تواند برای سنگ کاری کف ایوان ها استفاده شود که راه رفتن بر روی آنها راحت است.

دیدگاهتان را بنویسید