دیوارپوش و کفپوش

پارکت چوبی زیبا برای آشپزخانه

پارکت چوبی

آشپزخانه جایی است که اتفاقات زیادی در آن میافتد، افراد معمولا وقت زیادی را در آن صرف میکنند صرف نظر از اینکه چه کسی در خانه زندگی کند. بنابراین در چنین جای پر رفت و آمدی طبیعتا باید کفپوشی را انتخاب کنید که تاب و توان رفت و آمدهای مکرر را داشته باشد و علاوه بر این، بتواند وزن همه ی وسایل آشپزی و آشپزخانه را به خوبی تحمل کند. در پایین نمونه های پارکت چوبی و کفپوش های چوبی را ببینید تا بتوانید راحت تر تصمیم بگیرید که چه نوعی برای خانه ی شما مناسب تر است.

پارکت چوبی زیبا برای آشپزخانه

انتخاب رنگ پارکت

وقتی که صحبت از پارکت چوبی باشد، بسیاری از افراد به یکباره یاد رنگ های بسیار گرم و تن رنگ کرم و قهوه ای میافتند. اگر بیس رنگ آشپزخانه تان سفید باشد، استفاده از پارکت چوبی کرم و قهوه ای در آن انتخاب خوبی است و پیشنهاد میکنیم پارکتی را انتخاب کنید که سایه ها و رگه های قهوه ای تیره در خود داشته باشد.

یکی دیگر از دلایلی که بعضی از افراد برای استفاده از پارکت چوبی دارند این است که با این کفپوش ها و ترکیب آن با المان های خاصی میتوانند استایل روستایی مانندی به خانه ی خود دهند. اگر شما هم از طرفداران این سبک هستید، اصلا نباید از لوازم و اشیای تیره رنگ استفاده کنید.

پارکت چوبی زیبا برای آشپزخانه

پارکت های چوبی محبوب هستند اما در حالت کلی رنگ های روشن آن طرفداران بیشتری دارد. با این حال اگر سبک و سیاق آشپزخانه تان مدرن است و یا دوست دارید تا حالتی مدرن به آن ببخشید، بهتر است از پارکت چوبی سیاه و تیره رنگ استفاده کنید. بقیه ی اجزای خانه تان را میتوانید به دلخواه خودتان تزیین کنید مثلا استفاده از شیرآلات آشپزخانه ی نقره ای رنگ در این فضا بسیار به چشم خواهد آمد.

این مطلب هم حتما بخوانید!  انواع کفپوش بتنی یا واش بتن

یکی دیگر از انتخاب هایی که در پیش رو دارید، استفاده از پارکت های رنگ روشن است و منظور از پارکت های رنگ روشن، پارکت هایی است که متمایل به سفید هستند.

تمیز کردن این پارکت ها هم خیلی متمایز به رنگ های دیگر آن نیست، در هر صورت باید بدانید آب مداوم و به مقدار زیاد دشمن پارکت است.

اما به طور کلی نگهداری آن ها بسیار راحت است و برای مثال پارکت چوبی در صورتی که درست نگهداری و مراقبت شود حتی تا نیم قرن هم دوام میآورد.

پارکت ها انواع مختلفی دارند و شما بسته به این که در چه مکانی و چه کاربردی دارد میتوانید آن را انتخاب کنید.

پارکت های ضدآب برای فضای بیرونی بسیار مناسب میباشند. یکی از ویژگی های مهم کفپوش پارکت ضد خش بودن آن میباشد که اهمیت بالایی دارد.

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید