آخرین مقالاتالکترونیکی و روشناییسیستم های حفاظتی و ایمنی

راهنمای کامل برای خرید بهترین انواع دوربین های مدار بسته در سال 2019

این روزها، نصب دوربین مدار بسته مهم ترین جنبه ی امنیتی مورد نیاز در هر خانه، اداره، سازمان و بیمارستان ها می باشد. علت این قضیه هم کاملا روشن است که برخی مواقع انسان نمی تواند در همه جا حضور داشته باشد و حواسش به همه چیز باشد.

این عامل باعث شده تا ما با استفاده از تکنولوژی جدید انواع دوربین های مدار بسته بتوانیم به راحتی همه قسمت های ساختمان مورد نظر را تحت پوشش قرار دهیم و امنیت آن را بالا ببریم. در اکثر سرقت ها و یا تمامی جرایم، اتفاقات در یک چشم به هم زدن اتفاق می افتد و نصب دوربین مدار بسته می تواند کمک به سزایی در کشف و جلوگیری از آنها داشته باشد.

سیستم های امنیتی بسیاری در بازار در تنوع مختلف موجود هستند اما انواع دوربین های مدار بسته توانسته اند با کارایی خود، جایگاهشان را بین این سیستم ها حفظ کنند. در این مقاله از مجله خبری شیروونی قصد داریم شما را برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته سال 2019 راهنمایی نماییم.

انواع دوربین های مدار بسته امنیتی

اولین نکته در خرید دوربین مدار بسته توجه به نیاز خود شما می باشد و امنیتی که انتظار دارید. برای برآورد نیاز های خود ابتدا به محل قرار گیری دوربین امنیتی در سازمان و یا منزلتان توجه ویژه ای کنید. انواع دوربین های مدار بسته در مدل های مختلفی تولید می شوند که بسته به تکنولوژی مورد استفاده در آنها می توانند قابلیت ضبط صدا و تصویر داشته باشند.

حالا زمان آن است که در مورد انواع دوربین های مدار بسته و کارایی آنها بیشتر بدانیم و با کارایی هر کدام در مواقع ضروری آشنا شویم. برای آشنایی شما با عوامل مهم در خرید دوربین های مدار بسته، این راهنمای جامع می تواند کمک بسیار بزرگی باشد.

دوربین مدار بسته چیست؟

دوربین‌های مداربسته معمولاً برای نظارت بر اماکن داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می‌گیرند و بسته به شرایط محیط انواع مختلفی دارند. این دوربین‌ها می‌توانند دوربین‌های ویدئویی یا دوربین‌های دیجیتال باشند. شخصی به نام والتر بروش مخترع دوربین مداربسته بود.

دوربین مدار بسته سیستمی حفاظتی امنیتی است که با نصب آن می توان محیط مورد نظر را مانیتور کرد. تولید و ساخت اولین نوع دوربین های مدار بسته به جنگ آلمان ها بر می گردد که در آن جنگ نازی ها توسط یک نمایشگر مجل پرتاپ موشک را مانیتور کردند. در پایان جنگ نیز آمریکایی ها از این تکنولوژی مشابه برای نظارت بر آزمایشات اتمی خود استفاده کردند.

این مطلب هم حتما بخوانید!  چگونه از آسانسور در حال سقوط جان سالم به در ببریم؟

دوربین مدار بسته چیست

همانطور که گفتیم با انواع دوربین های مدار بسته می توان تمامی محیط را مانیتور کرد اما این مانیتور کردن در بسیاری از سازمان ها نیاز به یک بخش نگهبانی نیز خواهد داشت. برای مثال در بانک ها، مراکز خرید و… استفاده از مکانی برای نگهبانی لحظه این دوربین مدار بسته ضروری می باشد. 

البته امروزه با نصب دوربین مدار بسته در منزل خود می توانید علاوه بر مانیتور کردن لحظه ای، ویدیو ها را نیز ضبط نمایید تا خیالتان از هنگامی که در منزل نیستید هم راحت باشد. 

چگونه بهترین دوربین مدار بسته را انتخاب کنید؟

بهترین دوربین مدار بسته برای منزل

دوربین مداربسته خود را بر اساس نور محیط انتخاب نمایید:

از موارد مهم در خرید انواع دوربین های مدار بسته توجه به نور محیط است چرا که در صورت مانیتور کردن و یا ضبط فیلم ها، تصاویر واضح باشند. برای توجه به این موضوع انتخاب چشمی دوربین مدار بسته مناسب هم اهمیت ویژه ای دارد. برخی لنز های این دوربین های امنیتی حتی می توانند در شب هم تصویر برداری مناسبی داشته باشند. در واقع برای خرید دوربین مدار بسته می توانید دوربین های دید در شب و روز را انتخاب نمایید تا خیالتان از بابت نور هم راحت باشد.

بر اساس نیازتان انواع دوربین های مدار بسته را مقایسه و خرید کنید:

برای یافتن نیاز های خود در انتخاب درست دوربین مورد نظر باید بتوانید به چند سوال پاسخ دهید. برای مثال نصب دوربین مدار بسته شما قرار است در کدام قسمت از منزل و یا سازمان شما باشد! آیا دوربین امنیتی خود را در داخل فضا نصب می کنید و یا تمایل دارید محیط بیرون را مانیتور نمایید؟ هر کدام از این سوالات می تواند نیاز های شما را برای خرید انتخاب بهترین دوربین مداربسته برای منزل یا سازمان مورد نظرتان تغییر دهد.

این مطلب هم حتما بخوانید!  دوربین مدار بسته

برای خرید و نصب دوربین مدار بسته برای فضای بیرون باید به مواردی مانند آب و هوا، اشعه های آفتاب، باران و .. موارد دیگر از این قبیل توجه نمایید و دروبین امنیتی خود را بر اساس آنها انتخاب کنید.

بوجه خرید دوربین مدار بسته شما چقدر است؟

قبل از تصمیم به خرید این سیستم های امنیتی باید بدانید می خواهید دوربین امنیتی بیسیم بخرید و یا نیاز به نوع با سیم آن دارید؟ انتخاب این مسئله با شما خواهد بود. اگر تمایل شما به نوع سیم دار دوربین های امنیتی است باید بدانید که انتخاب این نوع می تواند برایتان بسیار گرانتر از انواع دوربین های مدار بسته بیسیم تمام شود و البته دلیل این موضوع کاملا واضح است چرا که خرید کابل ها و البته پیدا کردن نصاب دوربین مدار بسته هزینه ای برایتان خواهد داشت.

اما این موضوع برای دوربین مدار بسته بیسیم متفاوت خواهد بود. در خرید دوربین تحت شبکه نیازی به کابل و سیم ندارید و سیگنال های لازم از طریق هوا و مانند سیستم های بیسیم دیگر منتقل می شوند. نکته جالب دیگر در انتخاب دوربین مدار بسته وای فای، نصب آسان آن است که در بسیاری از موارد نیازی به نصاب حرفه ای نخواهید داشت.

محل دقیق نصب دوربین مدار بسته خود را انتخاب کنید:

قبل از نصب دوربین مدار بسته بیسیم و یا سیم دار خود نقشه قرار گیری دوربین ها را مشخص کنید. این نقشه قرارگیری باید بر اساس مقدار پوششی باشد که شما نیاز دارید با دوربین خود آن را مانیتور کنید. برای مثال آیا دوربین مداربسته شما باید اتاق مخصوصی را پوشش دهد یا خیر؟

البته در تکنولوژی های جدید بهترین مارک های دوربین مدار بسته می توان با استفاده از قالبیت زوم تصویر به راحتی میتوان بخش های بزرگتری پوشش داد و در صورت نیاز روی نقطه مورد نظر زوم کرد. تمامی این ها باید با نظر شما و البته نیاز شما انجام شود.

این مقاله در مجله ساختماین شیروونی ادامه دارد… 

دیدگاهتان را بنویسید