آخرین مقالاتآسانسور و پله برقی

بهترین راه برای تمیز کردن آسانسور منزلتان که باید بدانید!

نظافت آسانسور ها همیشه و در همه حال صحبتی مهم در میان  صاحبان منازل و ساختمان های بزرگ به شمار می رود چرا که همین فضای کوچک و بسته در طول روز بارها توسط افراد ساکن در آپارتمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. شاید این قضیه در ابتدا برای شما آسان به نظر بیاید اما اینطور نیست؟ استفاده از تمیز کننده آسانسور مناسب اهمیت بسیاری دارد و اشتباه در این مورد حتی می تواند باعث آسیب به اجزای آسانسور نیز شود. در این مقاله از وبسایت شیروونی تصمیم داریم نکات مهم برای نظافت و تمیز کردن این وسیله حمل و نقل پر کاربرد را به شما نشان دهیم.

نظافت آسانسور را از کجا شروع کنیم؟

اصلی ترین سوالی که اینجا باید به آن پاسخ دهیم این است که کدام بخش از قطعات آسانسور نیاز به نظافت دارد؟

 

ریل آسانسور

در هنگام نظافت آسانسور، آینه ها، کف، سقف آن و گوشه ها از نقاط واضح برای تمیز کاری به شمار می روند اما در کنار همه ی اینها توجه به نظافت ریل آسانسور نکته ای مهم به شمار می رود اما چرا؟ خیلی واضح است که اگر این بخش از یک بالابر پر از زباله باشد فرآیند بسته شدن درب به خوبی انجام نمی گیردو این بسیار اهمیت دارد حتی در برخی مواقع به علت گود بودن این بخش ها ماندن زباله و بو گرفتنشان هم ممکن است اتفاق بیفتد.

ریل آسانسور

همانطور که در عکس می بینید شاید نظافت آسانسور برای این بخش کار آسانی به نظر نمی رسد. پس برای این منظور استفاده از یک براش یا جارو برای خارج کردن زباله ها و گرد و غبار می تواند منطقی به نظر برسد و یا برای آسان تر شدن کارتان استفاده از جارو برقی هم توصیه می شود.

این مطلب هم حتما بخوانید!  آسانسور شیشه ای

گودال آسانسور

این قسمت برای نظافت آسانسور یا فراموش می شود و یا اصلا برخی از وجود آن بی اطلاع هستند. حتی بعضی از افراد گاهی مواقع زباله های خود را در آنجا رها می کنند و این اصلا خوب نیست. حواستان باشد حتی از از جانوران موذی مثل سوسک ها واهمه دارید حتما برای نظافت آسانسور خود این بخش را در نظر بگیرید!

 

درب و دیوارها

در انواع آسانسور، درب و دیوارها عموما از جنس استیل هستند و تمیز کردن این جنس از فلز ها نیاز به مراقبت و تمیزکاری با احتیاط بیشتری دارد. برای رسیدن به نتیجه مطلوب و ایده آل بهتر است از یک پارچه نرم که آغشته به براق کننده استیل آسانسور است، استفاده کنید.

قطعات آسانسور

بیشتر اوقات لک اثر انگشت و یا لکه های آب بر روی استیل شکل و ظاهری بد پیدا می کند از این جهت استفاده از تمیزکننده های مخصوص برای نظافت آسانسور امری ضروری است.

کف آسانسور و آیینه ها

آینه ها یکی از مهم ترین اجزا برای زیبا سازی انواع آسانسور به شمار می روند پس در فرآیند نظافت آسانسور توجه به این موضوع ارجعیت خواهد داشت. همچنین قسمت کف این وسیله نقلیه نیز بیشترین نقطه برای الودگی خواهد بود. برای تمیز کردن آیینه ها بدون شک سوال ابهامی وجود ندارد اما در مورد کف آسانسور استفاده از شوینده های مخصوص توصیه می شود.

چراغ و دکمه ها

برای تمیز کردن این بخش از قطعات آسانسور تنها استفاده از یک پارچه نم دار توصیه می شود. در نظافت آسانسور ها برای دکمه و سیستم روشنایی تجه داشته باشید پارچه مورد استفاده تمیز و فقط نم دار باشد. جدای از بخش نظافت آسانسور توجه به عملکرد صحیح دکمه های و سیستم روشنایی حداقل یکبار در هفته توصیه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید