آخرین مقالاتدکوراسیونمحوطه سازی

چگونه یک باربیکیو آجری بسازیم؟

باربیکیو آجری

یکی از راه های متداول برای کباب کردن خرید و استفاده از باربیکیو است. اما به جای خرید یکی از انواع باربیکیو موجود در بازار شما می توانید یک روز وقت بگذارید و خودتان یک باربیکیو آجری شیک در حیاط، باغ یا تراس خانه تان بسازید. حتی هزینه ساخت باربیکیو آجری می تواند از هزینه خرید برخی از انواع باربیکیو نیز کمتر باشد.

در این مقاله قصد داریم طریقه و مراحل ساخت کباب پز آجری را شرح دهیم. با مجله شیروونی همراه باشید.

لوازم مورد نیاز برای ساخت باربیکیو آجری

برای ساخت باربیکیو آجری به تعدادی لوازم نیاز خواهید داشت از جمله:

  • دستگاه کباب پز
  • آجر
  • ماسه
  • سیمان
  • تراز
  • بیلچه
  • ماله
  • اسلب سنگی (تخته سنگ)
  • شلنگ

کل زمان مورد نیاز برای ساخت باربیکیو آجری: 1 روز

مرحله اول ساخت باربیکیو آجری

باربیکیو آجری
باربیکیو آجری

برای ساخت باربیکیو آجری شروع به چیدن اولین ردیف آجرها کنید. برای انجام اینکار از یک سینی به عنوان یک وسیله کمکی برای تنظیم و تراز کردن دقیق آجرها استفاده کنید. سعی کنید آجرها را طوری کنار هم بچینید که نیاز به برش آنها نباشد.

مرحله دوم

طریقه ساخت باربیکیو آجری
طریقه ساخت باربیکیو آجری

به ترتیب ماسه و سیمان را به نسبت 5 به 1 با هم ترکیب کرده و سپس مقدار کافی آب به آن اضافه کنید تا یک مخلوط سفت و غلیظ به دست بیاید. قبل از مالیدن و پخش کردن اولین لایه ملات، محل موردنظر را چک کنید و اگر روی سطح پستی و بلندی مشاهده کردید با اضافه کردن و مالیدن ملات بر روی آنها، سطح را درست کرده و آن را صاف کنید.

مرحله سوم

باربیکیو آجری

با استفاده از یک تراز، لبه های بیرونی باربیکیو را بر روی سیمان علامت گذاری کنید. به کارگیری یک تراز، روشی درست ( نوعی شاقول راست) برای چیدن اولین ردیف آجرهاست. زمانی که اولین لایه آجرها چیده شد، بار دیگر تراز بودن آجرها را چک کنید و اطمینان حاصل کنید که گوشه های آنها در زاویه 90 درجه قرار گرفته باشند.

این مطلب هم حتما بخوانید!  انواع کفپوش بتنی یا واش بتن

مرحله چهارم

باربیکیو آجری

برای اتصال دیوارهای داخلی به دیوارهای بلند بیرونی، یک سیم فلزی را در داخل ملات قرار دهید تا به این طریق بتوانید در آخر استحکام باربیکیو آجری ساخته شده را بالا ببرید.

مرحله پنجم

باربیکیو آجری

در این مرحله از ساخت باربیکیو آجری، شروع به چیدن ردیف های بیشتر آجر کنید و اینکار را از گوشه ها آغاز کنید. به همین ترتیب از گوشه ها شروع کرده و کل آجرها را ردیف ردیف روی هم بچینید.

مرحله ششم

باربیکیو آجری

از یک تراز استفاده کرده و چک کنید که هر گوشه باربیکیو آجری کاملا عمود، راست و مستقیم باشد. باربیکیو را از تمام زوایا چک کنید و اطمینان حاصل کنید که ساختار نهایی مربع است.

مرحله هفتم

باربیکیو آجری

زمانی که در هر گوشه، پنج ردیف آجر چیده شد، با استفاده از یک چوب بلند و تراز چک کنید و ببینید که آیا هر دو گوشه باربیکیو آجری هم سطح و هم تراز هستند یا نه.

مرحله هشتم

باربیکیو آجری

هفت ردیف آجر را روی هم بچینید و دیوارها را بسازید. در قسمت سمت چپ دیوار داخلی ، آجرها را چرخانده و به سمت خود بچینید تا یک پایه برای سینی ذغال ایجاد کنید. با استفاده از یک نصف آجر در لبه بیرونی ، یک لبه هم سطح و هموار ایجاد کنید. بعد از اینکه سه ردیف دیگر آجر روی ردیف های قبلی قرار دادید، دوباره یک ردیف دیگر آجر را به طرف خود بچینید تا بتوانید سینی باربیکیو را تقویت کرده و آن را محکم نگه دارید.

مرحله نهم

باربیکیو آجری

برای اینکه قسمت بیرونی باربیکیو آجری را به صورت حرفه ای تر به پایان برسانید،  مقداری شلنگ بردارید و آن را بر روی محل های اتصال هر ردیف آجر بکشید. به این طریق تمامی لبه ها و محل اتصال ردیف های آجر به هم را تمیز و مرتب کنید و زمانی که کارتان تمام شد، دوباره تمامی سطوح و ترازها را چک کنید.

این مطلب هم حتما بخوانید!  5 تاثیر مفید نصب درب ضد سرقت

مرحله دهم: مرحله آخر ساخت باربیکیو آجری

مراحل ساخت کباب پز آجری
مراحل ساخت کباب پز آجری

جهت ایجاد یک سطح کار مناسب برای کباب پز، با استفاده از سیمان، یک تخته سنگ بزرگ را در بالا و بر روی دیوارها قرار داده و بچسبانید.

دیدگاهتان را بنویسید