تاسیسات

3 مزیت مهم پشم سنگ

عایق پشم سنگ عالی است و در این شکی نیست. عایق های زیادی مانند پشم شیشه در دنیا برای ساختمان سازان ایجاد شده است تا بتوانند مصرف انرژی را در خانه ها به حداقل برسانند و با کاهش آلودگی صوتی آرامش افراد را نیز افزایش دهند. از این بین پشم سنگ این روزها محبوبیت زیادی پیدا کرده است. در این مقاله سه علت مهم برای استفاده از این عایق حرارتی و صوتی برای شما نشان داده شده است.

پشم سنگ از چه عناصری تشکیل شده است؟

ابتدا بیایید به این سوال پاسخ دهیم که عایق پشم سنگ چیست؟

عایق پشم سنگ همان پشم معدنی است. این ماده معدنی با پایه سنگ، مصرف زیادی در صنعت ساختمان سازی به عنوان عایق دارد. برای تولید این عایق صوتی و حرارتی ابتدا سنگ را در دمای بالا داخل کوره ذوب می کنند و سپس این مایع در تماس با هوا تبدیل به رشته های فیبر مانند بلندی از این محصول می شود . پشم سنگها به راحتی در پانل های پیش ساخته روی دیوار، سقف و یا کف منزل شما نصب می شوند. در ادامه 3 مزیت اصلی پشم سنگ را برای شما شرح خواهیم داد.

پشم سنگ، عایق صوتی

شک نکنید که پشم سنگ انتخاب بسیار مناسبی برای جلوگیری از آلودگی صوتی در ساختمان خواهد شد. اگر شما هم به دنبال خواب آسوده تر و آرامش بیشتر در منزل خود هستید هرگز این عایق صوتی را فراموش نکنید. برش دادن به پشم سنگ بسیار راحت است و برای شما دردسر ایجاد نخواهد کرد.

خب علاوه بر نیاز مردم برای کاهش آلودگی صوتی، خیلی ها نیاز به عایقی خواهند داشت که در محیط مرطوب نیز جوابگو باشد در واقع ضد آب باشد. خب نکته قابل توجه هم همین خواهد بود. پشم سنگ، عایق رطوبتی مناسبی برای شما است. آن را فرامشو نکنید.

این مطلب هم حتما بخوانید!  واتر استاپ هیدروفیلی چیست؟

پشم سنگ چگونه عایق رطوبتی خواهد بود؟

پشم سنگ ضد آب است. مثلا برای استفاده از عایق در محیطی مانند حمام و یا دستشویی انتخاب درستی خواهد بود چرا که در یک زمان مقدار زیادی آب روی دیوارها یا دیگر مناطق آن ریخته میشود. پشم سنگ می تواند انتخاب مناسب شما برای این محیط ها باشد.

پشم سنگ عایق حرارتی است

پشم سنگ به عنوان عایق حرارتی کار خود را به خوبی انجام خواهد داد. تصور کنید خانه آتش بگیرد، این محصول با مقاومت بالای خود در برابر آتش مدت زمان فرار از مکان آتش گرفته را افزایش خواهد داد که این مزیت یکی از مهم ترین دلایل خرید پشم سنگ خواهد بود.

ما در شیروونی 3 مزیت مهم پشم سنگ را در اختیار شما قرار داده ایم. آیا شما نیز انتخاب خود را انجام داده اید؟

دیدگاهتان را بنویسید