الکترونیکی و روشناییسیستم روشنایی و الکتریکی

با استفاده از لوستر یک طراحی دکوراسیون عالی ایجاد کنید

“لوستر” که کلمه ای فرانسوی می باشد، یکی از لوازم روشنایی باستانی است که در اصل برای نمایش زیبای شمع ها طراحی شده بود. در طول سال ها، لوسترها به عنوان لوازم روشنایی لوکس و دکوراتیو کاربرد داشته اند و امروزه می توان آنها را در اتاق هر خانه ای یافت. لوسترهای مدرن دارای طرح های پیچیده و زیبایی هستند که با توجه به ماهیت پر زرق و برق آنها، به کانون توجه هر اتاقی بدل می شوند. برای اتاق هایی که نیازمند نور و همچنین یک اثباب تزیینی یا لاکچری هستند، لوسترها یک راه حل کامل و بی عیب هستند.

چگونه یک لوستر انتخاب کنیم؟

علاوه بر سایز، سبک و مواد سازنده لوسترها، هنگام انتخاب و خرید یک لوستر، عوامل بسیار دیگری را نیز باید در نظر گرفت. با گذشت زمان هم سبک و هم طراحی لوسترها تغییر کرده اند. لوستر های مدرن علاوه بر مدل های کلاسیک و چند ضلعی دارای طرح های سرزنده و منحصر به فردی مانند طرح گردی شکل ساخته شده از چوب و یا طرح های کاملا انتزاعی ساخته شده از شیشه نیز هستند.

یک لوستر کریستال چند لایه، یک ظاهر کلاسیک به اتاق می بخشد، در حالی که یک لوستر چوبی مدرن جزئیات جذابی را به فضا اضافه می کند. همچنین، لوسترها در رنگ های متنوعی در بازار موجود هستند که باعث افزایش تاثیر آنها بر دکوراسیون فضا می شود. لوستر سیاه یا سفید دارای ظاهری مصنوعی و پیچیده است، در حالی که یک لوستر طلایی یا به رنگ برنز، یک حس لاکچری به فضا می دهد. لوسترها حتی در رنگ های پرجاذبه مانند قرمز و بنفش هم تولید می شوند که به هر فضایی یک حس سرزندگی می دهند.

این مطلب هم حتما بخوانید!  راهنمای کامل برای خرید بهترین انواع دوربین های مدار بسته در سال 2019

پس از انتخاب طرح و مدل لوستر، توجه به اندازه اتاق بسیار مهم است. برای فضاهایی با سقف های بلند، یک لوستر چند لایه با چند منبع نور نقطه ای یک راه حل عملی است. در حالی که در یک فضای جمع و جورتر با سقف های کوتاه تر، یک لوستر کوچک مانند یک لوستر تک لایه با سه یا چهار منبع نور، همان اثر تزئینی لوسترهای بزرگ در فضاهای بزرگ را دارد که باعث می شود فضا باز و راحت به چشم بیاید.

لوسترها در چه مکان هایی کاربرد دارند؟

مهم نیست که لوسترها در اتاق خواب، آشپزخانه، اتاق غذاخوری، و یا اتاق نشیمن به کار روند، آنها یک ظاهر جذاب و مسحور کننده به فضا خواهند بخشید. لوسترهای مدرن که چشمگیر و جذاب هستند، فورا به مرکز توجه هر اتاقی بدل می شوند. با توجه به مدل های متنوع و بسیار لوسترهای موجود در بازار، قطعا می توانید لوستری پیدا کنید که مناسب فضای شما باشد. مطالب بیشتر را در سایت شیروونی پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید