الکترونیکی و روشناییسیستم های حفاظتی و ایمنی

دوربین مدار بسته

تفاوت دوربین مداربسته دیجیتال و آنالوگ در چیست؟

دوربین مداربسته وسیله ای پرکاربرد در ساختمان ها به شمار می رود چرا که در بسیاری از موارد کمک به سزایی در ایجاد امنیت می کند. دوربین های مداربسته انواع مختلفی دارند که شاید نیاز به معرفی بیشتر آنها احساس می شود. در این مقاله از شیروونی به بررسی تفاوت بین دو نوع دوربین مداربسته آنالوگ و دیجیتال پرداخته ایم.

انواع دوربین مداربسته

  • دوربین مداربسته آنالوگ
  • دوربین مداربسته دیجیتال

در ادامه مقاله در مورد این دو نوع از این سیستم های حفاظتی و ایمنی صحبت خواهیم کرد.

 دوربین مداربسته آنالوگ

حتما تا به حال در فیلم های جنایی سینما و تلویزیون، پلیسی را دیده اید که به فیلم های ضبط شده نگاه می کند و ناگهان می گوید: ” صبر کن! روی صورت اون مرد زوم کن!” و مرد پشت تلویزیون تمام این کارها را انجام خواهد داد و حتی به راحتی چهره ی مورد نظر قابل تشخیص خواهد شد. این قدرت دوربیین مداربسته بی سیم خواهد بود.

دوربین مداربسته آنالوگ تصاویر را با فرمت baseband و با کابل UTP به ضبط کننده ویدیویی دیجیتال می فرستد. این فرآیند در واقع برای تبدیل سیگنال آنالوگ دیجیتال می باشد. ای تصاویر در دوربین مداربسته در قسمت هارد دیسک بر اساس FIFO  ذخیره می شوند.

 مزایای دوربین مداربسته انالوگ نسبت به دیجیتال

  1. اگر به دنبال دوربین مداربسته ارزان هستید، این نوع می تواند بسیار برای شما مناسب تر باشد.
  2. خرید دوربین مدار بسته آنالوگ نوید بخش نیاز به نگهداری کمتر برای شما خواهد بود.
  3. فیلم های این نوع از دوربین ها را می توان به صورت آنی هم دید.
این مطلب هم حتما بخوانید!  راهنمای کامل برای خرید بهترین انواع دوربین های مدار بسته در سال 2019

 دوربین مداربسته دیجیتال

دوربین مدار بسته دیجیتال به علت ذخیره مگاپیکسلی، تصاویر را با وضوح بالاتر نشان می دهد. دستگاه ضبط ویدیویی دوربین دیجیتال تحت شبکه می باشد و این یعنی با نصب دوربین مداربسته از این نوع، جزییات بیشتری در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

البته گاهی اوقات شاید کیفیت تصویر و فیلم ها در الویت نباشد اما در بسیاری از موارد جنایی و پلیسی جزییات مهم هستند و دوربین مداربسته دیجیتال بسیار در این موضوع قدرتمند می باشد.

جدای از کیفیت در دوربین های دیجیتال شما دارای دید وسیع تری نسبت به نوع آنالوگ آن هستید. حتی گفته شده است هر دوربین مدار بسته دیجیتال به اندازه ی دوربین انالوگ می تواند پوشش دهی داشته باشد. این دوربین ها قابلیت جستجوی قوی تری نیز دارند و از تکنولوژی بی سیم استفاده می کنند. به طبع قیمت دوربین های مداربسته دیجیتال بالاتر از نوع آنالوگ آن است.

آیا تصمیم خود را برای خرید دوربین مداربسته قطعی کرده اید؟ بهتر است قبل از انتخاب دوربین مورد نظر مقالات دیگر شیروونی را بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید