بتن و فرآورده های بتنی

بتن آماده چیست؟

هزاران بتن آماده در سراسر کشور وجود دارد که به بخش خصوصی و دولتی می پردازد. بتن یک محصول فاسد شدنی است که هزینه حمل و نقل طولانی مدت را ممنوع می کند.

آب یک عنصر کلیدی برای فرایند تولید بتن آماده  است. از مخلوط کردن بتن جدید به کامیون، حجم آب زیاد مورد نیاز است.

مخلوط دوغاب از مخزن مخلوط به فیلتر پرس می کشد که در آن آب از طریق یک سری از صفحات محفظه احاطه شده با پارچه فیلتر پوشیده شده است.

بتن آماده مخلوط

واحد بتن آماده به عنوان یکی از قدیمی ترین و بزرگترین واحد ظرفیت ذخیره سازی در شهرستان بزرگ کرج و استان البرز عمل می کند.

مخلوط بتن آماده  که برای تحویل از یک کارخانه مرکزی به جای مخلوط شدن در محل کار مورد استفاده برده می شود. هر دسته بتن آماده با توجه به مشخصات پیمانکار در شرایط پلاستیکی، معمولا در کامیون های استوانه ای که اغلب به عنوان “مخلوط های سیمان” شناخته می شوند، ساخته می شوند. بتن آماده بتن نیز ایده آل برای مشاغل بزرگ است که در آن فضای محدود است و جایگاه کمی برای کارخانه مخلوط کردن و ذخیره انبوه وجود دارد.

ویژگی بتن آماده

بتن اغلب در حمل و نقل مخلوط می شود و مخلوط در محل کار تکمیل شده است. مخلوط کن ترانزیت آب را از سیمان و آلیاژ جدا می کند و بتن را بلافاصله قبل از قرار دادن در محل ساخت و ساز مخلوط می شود. معایب بتن آماده مخلوط حمل و نقل، این است که ظرفیت کامیون کوچکتر از کامیون مشابه بتن مرکزی است.

این مطلب هم حتما بخوانید!  بتن آماده، بتن پرکاربرد

بتن مخلوط آماده اغلب پس از رسیدن به محل کار، به دست می آید تا اطمینان حاصل شود که ریزش مناسب حاصل می شود. مواد اولیه مانند آب و بعضی از انواع افزودنیها به بتن در محل کار پس از برداشتن بتن اضافه می شوند تا اطمینان حاصل شود که مشخصه های مشخص شده قبل از قرار گرفتن در معرض قرار می گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید