دکوراسیوندیوارپوش و کفپوش

5 نکته که باید درباره کفپوش پارکت بدانید

کفپوش پارکت

تاریخچه کفپوش پارکت

پارکت اصطلاح نام خود را از یک اصطلاح فرانسوی به نام “پارکت” گرفته است، که به معنای “یک محفظه کوچک” است و به قرن 17 میلادی می رسد. در آن زمان، صنعتگران قطعات کوچک چوبی از اشکال هندسی خاصی را برداشتند و طرح های دقیق ساختند. پس از آن، آنها هر قطعه ای را بر روی زمین قرار دادند تا با استفاده از چسب برای ایجاد یک طبقه با شکوه. با این حال، این کار خسته کننده است؛ زیرا برای دستیابی به کیفیت عالی نیاز به مهارت و صبر زیادی دارد. بنابراین کفپوش پارکت برای ثروتمندان در جامعه و ساختمان های عمومی مورد استفاده  قرار می گرفت.

بهترین چوب برای استفاده در کفپوش پارکت

صنعتگران در این عرصه برای ایجاد این کفپوش از چوب های مختلف استفاده می کنند. همه جوانب مثبت و منفی خود را از جمله قیمت، رنگ طبیعی، در دسترس بودن، دوام و در دسترس بودن را در نظر می گیرند. آنها عبارتند از شاه بلوط، گردو، خاکستر و بلوط.

اما بلوط نسبت به دیگر چوب ها، با دوام است و شما می توانید با رنگ های مختلف از رنگ های طبیعی خود آن استفاده کنید.

پارکت

طرح های مختلف پارکت

شما طیف گسترده ای از سبک ها و طرح های را انتخاب کنید.دو الگو که  بسیاری از مصرف کنندگان را جذب می کند.

کاشی های پارکت مستطیلی هستند که به سمت یکدیگر قرار دارند. آنها در اشکال مختلف مانند ،مربع و یکنواخت قرار دارند.

دیگری شکلی شبیه یک همبستگی دارد و به شکل V شکل می گیرد.

این مطلب هم حتما بخوانید!  5 کاغذ دیواری فوق العاده برای اتاق نوزاد

قیمت خرید و نصب

طرح های سفارشی همچنان در خانه های مسکونی وجود دارد، اما در موارد نادر، چون سفارشی کردن به معنی برش چوب با توجه به یک الگوی هندسی مطلوب است. پس از آن، مونتاژ آغاز می شود، که شبیه به یک بازی پازل می ماند. هزینه ی نصب این طرح های سفارشی بسیار بالاتر می باشد. هرچه این طرح پیچیده تر باشد هزینه آن بیشتر می شود.

کاشی ها در اندازه های مختلف و در کارتن فروخته می شوند. اندازه های مربع 18 اینچ، 12 اینچ و 9 اینچ است و هزینه نصب بر مبنای مساحت محاسبه می شود. در مقاله پارکت چوبی می توانید اطلاعات بیشتری دریافت کنید.

نکات نصب

آماده سازی برای نصب: کاشی های پارکت چوبی نیاز به یک بستر پایدار برای نصب مناسب دارند. علاوه بر این، باید اطمینان حاصل شود که سطح کاملا خشک است.

اطمینان حاصل کنید که طرح کامل است: کاشی های پارکت ظریف و کامل هستند. بنابراین، تمام سطرها باید با دیوارها هماهنگ شوند و باید مستقیما بدون خطا باشند. برخی از اتاق ها ممکن است مربع نباشد به همین دلیل، هنگام ایجاد طرح بندی باید این را در نظر داشته باشید. اگر مطمئن نیستید که چطور باید طرح ایجاد کنید، می توانید دستورالعمل هایی را که با کاشی ها ارائه شده است دنبال کنید. اگر نمیتوانید، با متخصصان تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید